Akcesoria papiernicze

Tusz oryginalny czy zamiennik

W bardzo wielu domach znajdują się drukarki atramentowe, które są przydatne tak naprawdę dla każdego członka rodziny. Posiadanie swojej własnej drukarki ułatwia życie w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Zakup samej drukarki nie jest dużym wydatkiem, tak zwane schody zaczynają się jednak w momencie konieczności wymiany tuszu.

Oryginalny tusz hp 301 czy zamiennik

301 od firmy HPNiestety oryginalny tusz, przykładowo tusz HP 301 – z listy, to wydatek nawet ponad 100 zł. Często zatem w momencie konieczności wymiany kartridża w drukarce czy dobicia tuszu pojawia się ogromna wątpliwość – czy to się w ogóle opłaca? Na szczęście można zrobić to dużo bardziej ekonomicznie i zdecydować się na tak zwany zamiennik. Zamiennik konkretnego tuszu można bardzo tanio kupić w internecie, czasami jest to nawet 1/4 lub 1/5 podstawowej ceny. W praktyce bywa to zatem kwota kilkudziesięciu złotych.

Czy zamiennik tuszu szkodzi drukarce?

Niektórzy przestrzegają przed używaniem zamienników, bo mogą one negatywnie wpływać na samą drukarkę. Prawda jest jednak taka, że w przypadku zakupu taniej drukarki, nie ma większego sensu wydawać drugie tyle na oryginalny tusz. Używanie zamiennika jest bezpieczne dla sprzętu, może jedynie odrobinę negatywnie wpłynąć na jakość wydruku oraz ilość kartek, które zostaną wydrukowane na tak zwanym jednym kartridżu. Mimo wszystko większość klientów zdecyduje się na zakup dobrych zamienników, bo oryginalny tusz to po prostu wyjątkowo duży wydatek. W jakim przypadku natomiast lepiej nie kombinować z zamiennikami? Na pewno wtedy, gdy na przykład do biura zakupiło się drogi sprzęt, a naprawa w ramach reklamacji jest tylko wtedy, gdy użytkownik stosuje odpowiednie wskazane przez producenta tusze. Zakup zamienników może mieć wtedy konsekwencje polegające na odmowie serwisowania sprzętu z uwagi na niespełnienie wymogów bezpiecznego użytkowania.