Sprzęt dla biur i gabinetów

Czy warto inwestować w pieczątki?

pieczątka firmowa jest bardzo potrzebna

Wielu początkujących przedsiębiorców na starcie swojej kariery biznesowej szuka oszczędności. Często zadają sobie pytanie, czy warto inwestować w pieczątki, czy też można z nich zrezygnować. Nakazu posiadania firmowej pieczątki nie ma. Warto ją mieć ze względu na wygodę.

Przyda się przy formalnościach

Wygodę z posiadania firmowej pieczątki doceniają osoby, które miały okazję przedzierać się przez formalne procedury związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. To zazwyczaj sterta formularzy, które trzeba wypełnić różnego rodzaju informacjami. Większość z nich to dane identyfikujące firmę.

Ręczne, wielokrotne wpisywanie adresu i wszelkich innych danych firmowych jest zajęciem żmudnym i czasochłonnym. Przy kolejnym łatwo o błąd, który może wydłużyć w czasie termin rozstrzygnięcia danej sprawy, jeśli wymagane będzie wprowadzenie formalnej korekty. By tego uniknąć wystarczy odcisnąć na blankiecie stempel, który zawiera wszystkie informacji, jakich o firmie potrzebuje dana instytucja.

Jakie pieczątki warto mieć?

Pieczątka, jaką warto mieć prowadząc działalność gospodarczą, powinna zawierać przede wszystkim nazwę firmy i wszelkie dane kontaktowe. Warto umieścić na niej nie tylko adres, i numer telefonu oraz faksu. W dobie mediów internetowych przyda się również e-mail i strona www, jeśli firma taką prowadzi. Jeśli przedsiębiorstwo posiada identyfikujące je logo, warto zagospodarować na nie kawałek miejsca na pieczątce.

Firmowa pieczątka – taka jak ta, powinna być czytelna. Litery powinny być na tyle duże, by można było odczytać odciśniętą na papierze treść. Nie może „rozlewać” tuszu, przez co staje się nieczytelna. Takie pieczątki są bezużyteczne.