Sprzęt dla biur i gabinetów

Dopasuj toner do drukarek pod swoje potrzeby

Toner do drukarki jest drogi. Wymiana całej kasety jest jednym ze sposobów na uzyskanie największej wartości z zakupu. Jeśli będziesz mniej drukować, będziesz mieć więcej pieniędzy na inne rzeczy.

Koszty tonera są wysokie, ponieważ jest on wykonany z cieczy i musi zostać podgrzany, aby mógł zostać użyty. Drukowanie w kolorze zużywa trzy razy więcej tonera, co oznacza, że musisz wymieniać kasetę trzy razy częściej. Druk czarno-biały zużywa znacznie mniej tonera niż kolorowy, dlatego można drukować dwa razy częściej, zanim będzie trzeba wymienić kasetę.

Porady jak wybrać odpowiedni toner do swojej drukarki

Odpowiedni toner do drukarki może pomóc Ci zaoszczędzić na budżecie na drukowanie bez utraty jakości druku. Musisz jednak upewnić się, że kupowany toner jest kompatybilny z Twoją obecną drukarką i modelem drukarki, który chcesz kupić w przyszłości. Zakup drukarki, która nie jest kompatybilna z obecną drukarką spowoduje jedynie wzrost kosztów drukowania. W rzeczywistości niektórzy producenci drukarek wprowadzają swoje produkty na rynek, aby oszukać kupujących, aby uwierzyli w ich szum, podczas gdy inni robią to wyłącznie w celu sprzedaży substandardowych produktów po wysokiej cenie. Aby pomóc Ci w procesie zakupu tonera, możesz skorzystać z tych wskazówek przy wyborze odpowiedniego tonera do drukarki.

  • Jakość druku – Przy zakupie odpowiedniego tonera do drukarki, upewnij się, że spełnia on jakość druku, którą Twoja drukarka jest w stanie wyprodukować. Sitodruk produkuje słabej jakości wydruki, podczas gdy wysokiej jakości wydruki są produkowane z druku laserowego (więcej na tej stronie).
  • Dokładność kolorów – Podczas gdy drukowanie w czerni i bieli jest niedrogie, zużywa mniej tonera kolorowego, który jest droższy. Kupno drukarki, która jest w stanie produkować doskonałe wydruki kolorowe jest ważne.

Podstawy ponownego drukowania i wskazówki przed zakupem nowej drukarki

W wielu recenzjach drukarek mogłeś natknąć się na termin „ponowne drukowanie”. Jeśli jest to Twój pierwszy raz, gdy kupujesz toner do drukarki, musisz wiedzieć, że „ponowne drukowanie” to termin używany w odniesieniu do sytuacji, gdy użytkownik musi zmienić toner w swojej obecnej drukarce. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić toner do drukarki, ponieważ sama drukarka może działać nieprawidłowo lub produkować gorszą jakość druku.

toner do drukarki
  • Toner należy wymieniać zawsze wtedy, gdy na wydrukach z drukarki widoczne są ślady smug lub inne oznaki zużycia. Toner, który nie jest jeszcze zużyty, nie powinien być wymieniany.
  • Podczas resetowania drukarki należy upewnić się, że przycisk resetowania został wciśnięty w tym samym miejscu, w którym został wciśnięty przy pierwszym zakupie drukarki. Pozwoli to uniknąć zmiany ustawień w urządzeniu, a także zresetować liczbę tonerów.
  • Podczas wymiany tonera w drukarce należy upewnić się, że ścieżka papieru została wyczyszczona. Można to zrobić, usuwając papier z podajnika i samego zasobnika papieru.